FILMTOPIA POLECA

Nerve

przez dn.2 listopada 2016
Do oglądania z:
 

(rodzicem) - raczej nie

(mężczyzną) - tak

(dzieckiem) - nie

 

Poznaliśmy już różne historie bezpośrednio związane z internetowym światkiem, m.in. polską „Salę Samobójców” czy brytyjski „Chatroom”. „Nerve” jest kolejnym filmem absolutnie zaskakującym i wciągającym w akcję.
Vee to poukładana, inteligentna nastolatka, która ambicjonalnie podchodzi do swojego życia. Nie przeszkadza jej to jednak w kumplowaniu się z Sydney – wyzwoloną, imprezową dziewczyną. Gdy modne staje się uczestniczenie w smartfonowej grze „Nerve”, nastolatki nie stają już przed wyborem grać czy nie grać. Muszą podjąć tylko jedną decyzję – zostać obserwatorem czy uczestnikiem. Jeżeli zdecydują się zagrać, będą rywalizować o naprawdę duże pieniądze. Jeżeli zrezygnują w trakcie gry, stracą wszystko, co zarobili. Na czym polega trudność gry? Obserwatorzy wybierają zadania dla uczestników – np. pocałowanie nieznajomego na ulicy, kradzież drogich ubrań, prowadzenie motoru z zasłoniętymi oczami. Efekt? Zostaje tylko trójka uczestników… Ostatecznie przyjdzie im zmierzyć się ze sobą na śmierć i życie.


PLUSY

+ akcja trzymająca w napięciu

+ nieprzewidywalność i wiarygodna brawura

+ absolutnie soundtrack - jednak z lepszych ścieżek dźwiękowych
+ interesujące wyzwania stawiane przed uczestnikami gry

+ świetnie dobrani aktorzy - Emma Roberts i Dave Franco

+ trafiona emocjonalność - jest adrenalinka

MINUSY

- zakończenie - zdecydowanie najbardziej nieprzemyślane w całej produkcji

- całość filmu oparta na niebezpiecznej grze - zamysł niestety pozbawiony realizmu - gdzie w tym wszystkim reakcja ze strony służb? Policja? FBI?

Ocena recenzenta
OCENA
7.3


Bądź pierwszym, który skomentuje
 
Zostaw odpowiedź»

 

Zostaw odpowiedź