SZKODA CZASU

Geostorm

przez dn.27 października 2017
Do oglądania z:
 

(rodzicem) - raczej tak

(mężczyzną) - tak

(dzieckiem) - nie

 

Zimą za zimno, latem za gorąco. Wiosna jako etap przejściowy przybliżający do lata ujdzie na pewno bardziej niż jesień, tożsama z deszczem i nieprzyjemnym chłodem. Jeśli jesień nie jest dostatecznie zimna, zwykliśmy mówić: „co tak gorąco? Co to za jesień?!”. Obojętnie więc, jaką mamy pogodę, zawsze jest dostatecznie zła i stanowi dobry pretekst do narzekania. Wychodząc na przeciw tym trudnym, ludzkim oczekiwaniom, a przede wszystkim zagrożeniom ze strony Natury, nadzwyczajnym osiągnięciem okazuje się zbudowanie na orbicie ziemskiej sieci satelitów, które monitorują stan pogody i dbają o to, aby Ziemia nie była doświadczana przez kataklizmy, chociażby takie jak ulewne deszcze, tornada, tsunami, gradobicia czy susze. Gdy jednak do skomputeryzowanej sieci dostaje się wirus, prawdziwy egzamin z życia będą musieli zdać zarówno twórcy spektakularnego programu (w tym Gerard Butler jako Jake Lawson), jego prawni właściciele (Andy Garcia jako Prezydent Stanów Zjednoczonych), jak i przeciętni mieszkańcy naszej planety. 

Czy tęgim umysłom uda się zapanować nad prawdziwym chaosem wywołanym przez system, który miał jedynie chronić ludzkość? Jaką cenę przyjdzie zapłacić Lawsonowi za wierność swoim przekonaniom? Kto jest odpowiedzialny za zaprojektowanie i rozprzestrzenienie śmiercionośnego, komputerowego wirusa?

 


 

PLUSY

+ muzyka
+ wybiórczo efekty specjalne w tym m.in. stacja orbitalna
+ dobry pomysł, którego wykonanie zdecydowanie się nie powiodło

MINUSY

- Gerard Butler
- Talitha Eliana Bateman
- Jim Sturgess
- Abbie Cornish
- Alexandra Maria Lara
i tak można wymieniać bez końca...
- aktorsko film leży i nawet nie kwiczy; dobry pomysł zmienia się w wyścig sztuczności i bodaj gdyby nie jasne stanowisko twórców dotyczące gatunku tej produkcji, to upierałabym się przy tym, że jest to komedia...
- scenariusz słabym ogniwem
- kiepsko zbudowane postacie
- film (ponoć) katastroficzny w żadnej mierze nieangażujący widza
- przeważająca większość efektów specjalnych - ich sztuczność powoduje bóle w klatce piersiowej...

Ocena recenzenta
OCENA
4.4


komentarze
 
Zostaw odpowiedź»

 

Zostaw odpowiedź